Genel

Visual Studio 2017

untitled-1

Bugün Visual Studio 2017 RC ile test sürüşü yaparken ilginç bir durum ile karşılaştım. Google da Visual Studio 2017 RC ile ilgili kimler ne yazmış bir bakayım dedim. Arama için “Visual Studio 2017 RC” yazdım ve en çok aranan sorguları getirdi google. İşte koptuğum an yukarıdaki resimdede görünmekte. 🙂

Sanırım crack bağımlısı bir hal almışısız. Hatta o kadar bağımlı hale gelmişiz ki Microsoft Visual Studio yu ücretsiz verdiği halde illa biz crack li kullanmak için çabalıyoruz.

Şaka bir yana Microsoft Visual Studio Community sürümünü ücretsiz veriyor. Ayrıca RC sürüm hakkında da bilmeyenler için kısa bi açıklama yapalım. RC (Release Candidate) demek sürüm adayı demektir. Crack ‘li Visual Studio arayanlar için daha da açayım 🙂 . Satışa başlamadan büyük testlerin yapıldığı ve bu testler için ücretsiz dağıtılan bir sürümdür RC.

Peki Visual Studio yu nereden indirebilirim diyenler : buradaki linkten

Açılacak sayfanın ekran görüntüsü bu yazıyı yazdığım tarihte aşağıdaki gibiydi.

vsdownload.PNG

Gördüğünüz gibi Visual Studio Community ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. gerekli lisans koşullarını da okuyun.

Bir de bizim insanımızda “bendeki en iyisi olsun” gayesi vardır. Bu yüzden sanırım enterprise yada professional sürümlerinde crack vs. gibi yasa dışı çözümler aramaktalar. Arkadaşlar önce bi Visual Studio’nun Community, Professional ve Enterprise sürümlerini karşılaştırın. Eminim bir çoğunuz ücretsiz olan Community sürümü tercih edecek.

6 Comments

 1. İlker Dursun

  kardeş community de 30 günlük lisans veriyo mal mısın site yapmıssın bide bunun için

  • Ahmet Bircan

   İlker Bey

   1. Mal değilim
   2. Live hesabınız ile VS de oturum açarsanız comunity edition ı ücretsiz olarak lisanslamış olursunuz. (Sanırım sizin bundan haberiniz yok)
   3. Bilmeyenler için yardımcı olmaya çalıştım.

   Yaptığınız yorumda ki üslubunuz kişiliğinizi çok açık ediyor. Lütfen üslubunuza dikkat edin.

   “Bir şey biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.”

   • Hayretler içinde gülüyorum. Bunun gibi saygısız, edepsiz bir adamın herhangi bir bilgiyi öğrenmeyi haketmediğini düşünüyorum ama yine de cevap vermişsiniz helal olsun.

   • Mehmet

    Evet doğru denedim gerçekten oturum açıldığında lisanslanmış gibi oluyor.

 2. volkan

  çok teşekkürler gerçekten faydalı bir yazı olmuş

 3. Arzu YILDIZ

  Çok teşekkür ederim. Çok faydalı emeğinize sağlık

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén

%d blogcu bunu beğendi: